Марко Симончели почина от раните си след тежка катастрофа на Сепанг

Тъжна новина за света на мотоциклетния спорт, който днес загуби един от най-ярките си млади таланти. Италианският пилот на San Carlo... прочети повече »

Новини

Кейси Стоунър спечели Гранд При на Арагон.

2093 прочита 20.09.2010 0Коментара Добави коментар e-motocafe.net

Австралийският пилот на Ducati спечели първите си цели 25 точки от едно състезание тази година. Това стана вчера в надпреварата за Гранд При на Арагон, 13-ти пореден кръг от шампионата в MotoGP. С безупречно каране от негова страна първата му позиция остана практически неоспорена през всичките 23 обиколки. Стоунър финишира на малко повече от пет секунди пред втория Педроса.

По-интересни събития имаше около борбата за третото място, в края на която Ники Хейдън надхитри Лоренсо половин обиколка преди да видят карирания флаг. Това означаваше и, че американицът се качи на подиума за отново, след като последно направи същото на Индианаполис. В същото време Лоренсо и неговата Yamaha с номер 99 за първи път този сезон останаха извън призовата тройка, пристигайки на финала четвърти. Шестицата допълниха Бен Спийз и Валентино Роси, докато Алваро Баутиста регистрира третото си поредно осмо място.