Марко Симончели почина от раните си след тежка катастрофа на Сепанг

Тъжна новина за света на мотоциклетния спорт, който днес загуби един от най-ярките си млади таланти. Италианският пилот на San Carlo... прочети повече »

Новини

За поредна година Стоунър недосегаем на Филип Айлънд

1870 прочита 17.10.2010 0Коментара Добави коментар e-motocafe.net

Кейси Стоунър с Ducati спечели по безапелационен начин домашното си състезание на пистата Филип Айлънд, край Мелбърн. В студените и ветровити условия през целия уикенд австралиецът показа, че е най-добрият на това трасе и така е от 2006 година насам, когато Марко Меландри, тогава с Honda, беше последният различен от Стоунър да спечели на Филип Айлънд.

Втори, на повече от 8,5 секунди след победителя, финишира новият световен шампион Хорхе Лоренсо, който от своя страна нотрупа сигурна преднина от почти 10 секунди пред борещите се за третото място. Именно последното място на подиума беше катализатор на най-интересното, което се случи през състезанието. Многократно изпреварвания си размениха Ники Хейдън, Бен Спийз, Марко Симончели и Валентино Роси, като последният си взе своето и излезе победител в този случай. След него четвърти се нареди Хейдън, следван от сънародника си Спийз и завършилият шести Симончели.

За пореден път през сезон 2010 и в това състезание всички завършили пълния набор състезателни обиколки пилоти добавиха точки към досегашния си актив.