Марко Симончели почина от раните си след тежка катастрофа на Сепанг

Тъжна новина за света на мотоциклетния спорт, който днес загуби един от най-ярките си млади таланти. Италианският пилот на San Carlo... прочети повече »

Новини

Хорхе Лоренсо завърши шампионския си сезон победоносно във Валенсия

1282 прочита 07.11.2010 0Коментара Добави коментар e-motocafe.net

Лоренсо се представи безупречно и в последното състезание за сезон 2010 в MotoGP. Във Валенсия пилотът на Fiat-Yamaha имаше подкрепата и на домашната публика, но тя не му трябваше, защото Хорхе, както изглежда, отново е на гребена на вълната - в най-добрата си форма и настроение. Независимо, че още в самото начало на състезанието той беше близко до падане след сблъсък с Марко Симончели, испанецът съумя да се задържи върху мотоциклета и да спечели с разлика. Разликата беше над 4,5 секунди и раздели победителя от втория за деня - Кейси Стоунър с Ducati. Трети финишира Роси, ознаменувайки последното си каране с Yamaha с качване на подиума.

Челната шестица в днешното състезание допълниха Бен Спийз - 4-ти, Андреа Довициозо - 5-ти и Марко Симончели - 6-ти. Дани Педроса пък финишира седми и със спечелените 9 точки си осигури вицешампионската титла, не че има такава.

В общото генерално класиране при пилотите след двамата испанци - Лоренсо и Педроса - се подредиха Роси - 3-ти, Стоунър - 4-ти, Довициозо - 5-ти и Бен Спийз - 6-ти. Пълното крайно класиране с точковия актив на пилотите вижте по-долу: