Марко Симончели почина от раните си след тежка катастрофа на Сепанг

Тъжна новина за света на мотоциклетния спорт, който днес загуби един от най-ярките си млади таланти. Италианският пилот на San Carlo... прочети повече »

Новини

Спийз с дебютна победа в MotoGP

2972 прочита 26.06.2011 0Коментара Добави коментар e-motocafe.net

Американският пилот на Yamaha Factory Racing Бен Спийз спечели убедително състезанието на пистата Асен, Холандия, седми кръг от шампионата в MotoGP. Той финишира на цели 7,697 секунди разлика от втория Кейси Стоунър, който пък с двадесетте спечелени точки на Асен вече убедително поведе в генералното класиране при пилотите. Победата бе първа в кариерата на Бен Спийз като състезател в MotoGP. Всичко това обаче може би нямаше да стана, ако не беше дейното участие на Марко Симончели. Италианецът, каращ за San Carlo Honda Gresini, помете Хорхе Лоренсо още в началото на надпреварата, но за щастие и двамата пилоти успяха да продължат участието си и в крайна сметка световният шампион завърши на 6-то място, докато Симончели се подреди 9-ти.

Видяхме и как с новото си шаси Ducati затвърдиха постоянството, на което отскоро се радват в шампионата. Валентино Роси завърши 4-ти, а съотборникът му Ники Хейдън - 5-ти.

В това състезание третата заводска хонда беше управлявана от Хироши Аояма (8-ми), а неговото място в отбора на San Carlo Honda Gresini зае сънародникът му Коусуке Акийоши (13-ти).

Надпреварата не завършиха единствено Ранди де Пюние и Карел Абрахам.